Nikoliq e Gjuriq nesër në Kosovë, nuk dihet me leje a pa leje

Autori:Gazeta Fjala

nikolic2

Kryetari i Serbisë Tomislav Nikoliq dhe drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, nesër do të vizitojnë Shtërpcën, Kosovë, në Ditën e Buzmit të Krishtlindjes Ortodokse.

NIkoliq,siç njofton FoNet, vizitën në Shtërpcë e fillon me takimin me përfaqësuesit politikë të serbëve të Kosovës në ndërtesën e Kuvendit komunal.

Ai do të marrë pjesë në një liturgji kishtare dhe do të vizitojë ente parashkollore në këtë komunë.
Nuk dihet nëse këta zyrtarë të Serbisë kanë kërkuar ose kanë marrë leje nga institucionet e Kosovës për këtë vizitë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/nikoliq-e-gjuriq-neser-ne-kosove-nuk-dihet-me-leje-a-pa-leje/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala