Nike hedh në treg ferexhetë e para për sportistet femra

Autori:Gazeta Fjala

qarfaerfaerfe

Duke nisur nga sot, ferexheja e parë e firmës Nike, do të jetë e disponueshme për sportistet femra duke plotësuar nevojën e një veshjeje që takon kukturën e tyre por dhe nuk i pengon gjatë lojës.

Në 7 dhjetor produkti do të mund të blihet në website-in e Nike.

Ai shitet në dy ngjyra si dhe në dy përmasa ( XS/S dhe ML) për 35 dollarë.

Olimpistja, Ibtihaj Muhammad, që ishte edhe imazhi sipas së cilës u krijua kukulla e parë Barbie me ferexhe, ecën përkrah figurave të tjera si patinatorja Zahra Lari, boksierja gjermane Zeina Nassar dhe peshëngritësja arabe, Amna Haddad.

Pas lançimit të sotëm, Nike planifikon ta përsërisë produktin edhe në versione të tjera që t’u përshtatet stileve të ndryshme.

Në Janar 2018, klientët do të mund të zgjedhin mes shumë ngjyrave dhe stileve sa më të personalizuara.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/nike-hedh-ne-treg-ferexhete-e-para-per-sportistet-femra/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala