Nga Facebook zbulon se djali ka kancer

Autori:Gazeta Fjala

abc-avery-fitzgerald-gma-01-jc-150511-4x3-992_1474617175-3177057

Julie Fitzgerald ishte e shqetësuar për disa shenja të çuditshme i shfaqeshin ne syrin e djalit të saj 2 vjeçar.

Pas një kohe ajo ne rrjetin social facebook pa një ngjarje që një shkëlqim i bardhë i cili iu shfaqet dikujt mund të sinjalizoje kancerin, ajo vendosi të bwjw një foto djalit të saj dhe ta vendos ne këtë ngjarje për tw parë se cfare do të ndodh.

Dhe aty iu shfaq ky shkëlqim i bardhe, ku la të kuptojë që djali i saj vuante nga kanceri. “Unë kisha një ndjenjë ne barkun tim që diçka ishte keq tek syri i djalit tim ” tha Fitzgerlad.

Mjekët e diagnostifikuan Averin me retionblastoma dhe thanë se kanceri e ka mbuluar 75% të syrit të tije, ata thanë se kishin për ta hequr syrin plotësisht , por që gjithçka ishte nën kontrollin e tyre.

abc-avery-fitzgerald-gma-01-jc-150511-4x3-992_1474617175-3177057

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/nga-facebook-zbulon-se-djali-ka-kancer/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala