Nesër publikohen emrat e të pranuarve në konvikt

Autori:Gazeta Fjala

konviktet

Qendra e Studentëve e Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” shpall nesër rezultatet për pranimin e studentëve në konvikte për këtë vit.

Siç njoftohet nëpërmjet një komunikate për media në konkursin i cili ka zgjatur dhjetë ditë kanë aplikuar 7157 studentë.

“Kapaciteti për banim në konvikte është rreth 3600,kurse kapaciteti për shujta në mensë është 5000”, thuhet në komunikatën e dërguar nga Qendra e Studentëve.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/neser-publikohen-emrat-e-te-pranuarve-ne-konvikt/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala