Nëse dështon me Mbappen, Reali do ta sjell Hazardin

Autori:Gazeta Fjala

realit-780x439

Real Madridit po kërkon të sjell në radhët e veta një lojtar të kalibrit botëror.

Përveç Kylian Mbappes dhe Ousmane Dembeles, madrilenët po kërkojnë shërbimet edhe të Eden Hazardit.

Sipas “Don Balon”, belgu gjatë fundit të këtij muaji pritet të transferohet te kampioni i Evropës.

Reprezentuesi belg raportohet se do t’i kushtonte Realit mbi 100 milionë euro, e cila gjë nuk do të jetë problem për presidentin Florentino Perezin.

Kujtojmë se Hazard deri më tani me Chelsean ka pasur 174 paraqitje në të gjitha garat dhe ka realizuar 57 gola. /Telegrafi/

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/nese-deshton-me-mbappen-reali-do-ta-sjell-hazardin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala