Në Spitalin e Pejës u trajtuan mbi 260 pacientë për 24 orë

Autori:Gazeta Fjala

peja-686x440-600x360 (1)

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës janë trajtuar 263 pacientë në 24 orët e fundit. Prej tyre 22 janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.

249 pacientë në total kanë bërë 3,446 analiza dje më 12 shtator 2019, në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë. Ndërsa mjekët kanë kryer 8 operacione gjatë ditës së djeshme.

Gjatë 24 orëve të fundit kanë qenë 6 lindje, 3 normale dhe 3 me prerje cezariane. kanë lindur 6 foshnje, 3 të gjinisë mashkullore dhe 3 të gjinisë femërore.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/ne-spitalin-e-pejes-u-trajtuan-mbi-260-paciente-per-24-ore/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala