Në Maqedoni protestohet për Ramush Haradinajn

Autori:Gazeta Fjala

haradinaj

Një grup i qytetarëve shqiptarë në Maqedoni kanë paralajmëruar për nesër një protestë para ambasadës së Francës në Shkup, kundër vendimit për ndalimin e kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj.

“Nesër (6 janar e Premte) në ora 14.00h të gjithë bashkë të takohemi para Ambasadës Franceze në lagjen Vodno, protestë kundër vendimit për ndalim të ish­kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, nga shteti i Francës bazuar në një fletë arrest të serbisë”, thuhet në njoftimin e dërguar nga organizatori i protestës, Azbi Nuredini. (INA)

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/ne-maqedoni-protestohet-per-ramush-haradinajn/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala