Ndërtimtaria që po ua shuan jetën kosovarëve (Dokument)

Autori:Gazeta Fjala

Punetore-ndertimtari-798x350-650x350

Sektori i ndërtimtarisë në Kosovë vlerësohet si më i rrezikshmi për sigurinë e punetorëve.

Cdo vitë në këtë sektor gjejnë vdekjen mesatarisht 10 punëtorë, shkruan Gazeta Fjala.

Por ky numër mund të jetë edhe më i madhë.

Auditori i Përgjithshëm në një raport mbi këtë sektor thekson se “në mungesë të informatave të plota dhe zyrtare, nuk përjashtohet mundësia se mund te ketë edhe raste më të shumta të vdekjeve apo lëndimeve që nuk janë lajmëruar fare në inspektoratin e punës”. /Gazeta Fjala/

ndertimtari

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/ndertimtaria-qe-po-ua-shuan-jeten-kosovareve-dokument/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala