Ndërtimi i 60 kilometrave autostradë Beograd-Sarajevë po përkrahet nga Turqia

Autori:Gazeta Fjala

120457815859dc69f5c7aad753052028_w640-640x358

Gjatë vizitës së presidentit të Turqisë në Serbi, do të nënshkruhet një dokument që përfshin Turqinë në projektin e ndërtimit të autostradës 60 kilometra Beograd-Sarajevë.

Nënshkrimi i marrëveshjes ka për qëllim forcimin dhe zgjerimin e bashkëpunimit në fushën e transportit dhe infrastrukturës, shkruan b92, transmeton lajmi.net.

Marrveshja do të nënshkruhet nga zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Ndërtimit, Transportit dhe Infrastrukturës Zorana Mihajlovic me ministrin e Transportit, Çështjeve Detare dhe Komunikacionit të Turqisë, Ahmet Arslan./

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/ndertimi-i-60-kilometrave-autostrade-beograd-sarajeve-po-perkrahet-nga-turqia/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala