Ndahen 100 mijë euro për institutin ‘Atom’

Autori:Gazeta Fjala

Capture-8 (1)

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka marrë vendim për ndarjen e 100 mijë eurove për institutin ‘Atom’.

Ky institut merret me identifikimin dhe përkrahjen e personave me inteligjencë të jashtëzakonshme.

Ai është bërë anëtar i Rrjetit Evropian për Përkrahjen e Talenteve me certifikim nga Këshilli Evropian për Aftësim të Lartë.

Vendimi për ndarjen e mjeteve financiare u mor në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës.

KALLXO.com ka raportuar më herët për problemet me të cilat përballet ky institute dhe për ankesat e tyre për mos përkrahje financiare.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/ndahen-100-mije-euro-per-institutin-atom/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala