Mustafa: Muri në Veri nuk do të ekzistojë

Autori:Gazeta Fjala

Isa-Mustafa1

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, ka thënë se muri i ndërtuar në veri nga serbët është jashtë projekteve dhe marrëveshjes së Brukselit.

Sipas kreut të ekzekutivit ky mur si i tillë nuk do të ekzistojë dhe do të largohet.

Këto deklarata Mustafa i bëri në Gjilan ku edhe u takua me kryetarin e kësaj komune, Lutfi Hazirin.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/mustafa-muri-ne-veri-nuk-do-te-ekzistoje/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala