MPB planifikon edhe 2.7 milionë euro për targa të automjeteve

Autori:Gazeta Fjala

serbia-shkel-marr-euml-veshjen-kosovar-euml-t-nd-euml-rrojn-euml-targat-e-rks-n-euml-ks_hd-780x439 (1)

Ministria e Punëve të Brendshme po përgatitet të blej targa të reja për automjete. Në qershor të këtij viti, ky institucion do të shpenzoi 2.7 milionë euro për furnizim me targa për regjistrimin e automjetee, shkruan Infokusi.com

Sipas njoftimit paraprak për tender, të publikuar me 23 shkurt, MPB duket se parasheh të shmangë situatën e vitit 2016 kur për shkak të dallavereve me tenbder qytetarët kishin mbetur pa targa të automjeteve.

Në atë kohë Ministria e Punëve të Brendshme njoftoi qytetarët se në mungesë të targave të rregullta në Agjencinë për Regjistrim Civil, të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës mund të pajisen me targa provuese (të përkohshme) deri në përfundimin e procesit të prokurimit për furnizim me targa civile./INFOKUSI/

Female Cialis Viagra Soft online

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/mpb-planifikon-edhe-2-7-milione-euro-per-targa-te-automjeteve/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala