Moti sot në Shqipëri

Autori:Gazeta Fjala

auto_auto_turizem-shqiperi-ok_1503853950-485241815040850771559765499-852x460

Gadishulli i Ballkanit po vazhdon të ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme në shtresat e larta të atmosferës të cilat po ifluencojnë në territorin e Shqipërisë me paqëndrueshmëri të pjesshme të motit.

Moti do të jetë me kthjellime përgjatë Ultësirës Perëndimore  dhe vranësira në relievet malore ku do të pasohen nga reshje shiu të izoluara.

Era do të  jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi  8 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 3 me lartësi vale 0,3–1,0  metër në det të hapur.

Temperaturat do të vijojnë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat  malore   14/30°C

Zonat e  ulëta   16/34°C

Zonat  bregdetare  19/31°C

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/moti-sot-ne-shqiperi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala