Mosha kur njerëzit tradhtojnë më shumë

Autori:Gazeta Fjala

Trathti

Ideja se personi që ju e dashuroni po e tradhton besimin tuaj dhe është përfshirë në marrëdhënie intime me dikë tjetër, është emocionalisht shkatërruese.

Tani një studim i ri, thotë se njerëzit janë më të prirur të tradhtojnë në moshën e rrezikshme, rreth 39-të vjeçare.

Periudhat e jetës kur njerëzit i tradhtojnë më së shumti partnerët e tyre janë 29-deri në 49 vjeç, ndërsa 39-shi është cilësuar si “mosha e rrezikshme”.

Këto të gjetura janë bërë nga disa studime të kryera në Britani të Madhe, shkruan Huffington Post.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/mosha-kur-njerezit-tradhtojne-me-shume/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala