Momenti kur Titos ia zënë dorën me derë

Autori:Gazeta Fjala

d_1510658644-6276192

Në rrjetet sociale është përhapur një video e rrallë, në të cilën shihet Tito teksa i ndodh një fatëkeqësi e pazakontë. Ngjarja ka ndodhur në vitin 1976 gjatë vizitës së tij te kryeministri i Sudeisë, Olof Palme.

Në momentin kur Tito po dilte nga vetura, një anëtar i delegacionit të Jugosllavisë me veshje ushtrie,  nga pakujdesia ia zë dorën me derën

E shefi vetëm e shikon, ndërsa ushtaraku reagon shpejt dhe e rihap derën e veturës.
Më pas se çfarë ndodhi ia kishte shpjeguar edhe kryeministrit suedez, ndërsa gishtat e dorës së majtë i ka të mbështjellë me fashë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/momenti-kur-titos-ia-zene-doren-me-dere/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala