Mitrovica e bllokuar, më lehtë kalohet me saja

Autori:Gazeta Fjala

femijet

Qytetarët e komunës së Mitrovicës, të udhëhequr nga Agim Bahtiri, më lëhtë kalojnë nëpr qytet me sajë e skija se me automjete.

Rrugët e qytetit, sipas banorëve janë të ngrira dhe vështirë të kalueshme, derisa ato të fshatrave janë bllokuar thuajse tërësisht.

“Në shalë të Bajgorës nuk ka shanca të kalohet”, ka hkruar një banor i kësaj ane.

Gazeta Fjala mëson se deri më tani të bllokuara janë fshatrat Kaqanoll, Bajgorë, Selac, Melenicë, Vllahi, Rashan, e Vidimriq./Gazeta Fjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/mitrovica-e-bllokuar-me-lehte-kalohet-me-saja/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala