Milaim Zeka shpërthen në lot teksa dëgjon rrëfimin e një të dhunuare të luftës

Autori:Gazeta Fjala

milaim-zekaa (1)

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka ka shpërthyer në lot teksa ka dëgjuar rrëfimin e një të përdhunuare në Beleg të Deçanit gjatë luftës së fundit në Kosovë.

Zeka i cili ishte i ftuar në Klan Kosova gjatë kohës që po shikonte por edhe po rrëfente për vajzën e dhunuar ka shpërthyer në lotë duke rrëfyer kështu ngjarjen e vajzës.

“Sipas informacioneve që unë kam vajza ka bërë vetëvrasje. E kam kërkuar por nuk e kam gjetur. Më kanë thënë që ka bërë vetëvrasje. Ajo përmend edhe emra. Në mesin e tyre janë edhe dy shqiptarë”, tha Zeka.

Për më shumë shikoni rrëfimin e vajzës i cili është bërë në maj të vitit 1999.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/milaim-zeka-shperthen-ne-lot-teksa-degjon-rrefimin-e-nje-te-dhunuare-te-luftes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala