Mijëra besimtarë myslimanë falen në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

Autori:Gazeta Fjala

14324218_1164460833614470_4888400896810303141_o

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka mbledhur sot në ditën e Kurban Bajramit për faljen e namazit të Bajramit, mijëra besimtarë, në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë që në orën 5:30. Kulmin e vet ceremonia e ka arritur në orën 7:00.

Para faljes së namazit të Kurban Bajramit, u zhvillua një ceremoni me lexim kur’ani, ligjërata dhe përshëndetje.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/mijera-besimtare-myslimane-falen-ne-bulevardin-deshmoret-e-kombit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala