Mënyra për ta bërë ujin më të shijshëm

Autori:Gazeta Fjala

uje-me-akull-830x519

Jo gjithkush ka shije për ujë, por të gjithë duhet të sigurohemi që trupat tanë të vazhdojnë të funksionojnë në mënyrë të duhur. Nëse doni të pini më shumë ujë, por nuk është se “çmendeni” pas shijes së tij, këtu i keni disa truqe që mund ta bëjnë ujin më të shijshëm.

Shtoni fruta të freskëta, si limonë apo portokajë.

Përdorni lëng frutash, meqë mund të bëhet përbërës bazë i mirë për ujin. Ata përmbajnë vitamina dhe antioksidantë që mund të jenë të dobishëm po ashtu edhe për shëndetin tuaj.

Bëhuni kreativë me akullin. Disa thonë se uji i ngrirë po i shijon më mirë se uji i servuar me  temperaturën e dhomës. Për këtë shkak kubet aromatike të akullit mund ta bëjnë shijen e pijes suaj edhe më të mirë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/menyra-per-ta-bere-ujin-me-te-shijshem/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala