Mbi 5000 punëkërkues në Vushtrri

Autori:Gazeta Fjala

20161031_145308

Sikurse në qytetet tjera, edhe në Vushtrri, papunësia është në numër goxha të madh.

Por, se vushtrriasit janë të interesuar për pune, tregon edhe numri i punëkërkuesëve gjatë vitit 2016, shkruan Gazeta Fjala.

Duke u bazuar në të dhënat e Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale, gjatë këtij viti, në Vushtrri janë regjistruar 1014 punëkërkues, por që në fakt numri i atyre që kanë kërkuar punë në përgjithësi është 5048, prej të cilëve 2247 janë femra. /GazetaFjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/mbi-5000-punekerkues-ne-vushtrri/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala