Mbappe tregon pse s’shkoi tek Real

Autori:Gazeta Fjala

mbappe

Francezi kaloi në Parc des Prince, duke iu bashkuar brazilianit Neymar, si dy lojtarët më të shtrenjtë në histori të futbollit.

Kylian Mbappe ka thënë se vendosi të mos kalonte tek Real Madrid, sepse frikësohej se nuk do të kishte hapësirë të mjaftueshme.

Sulmuesi kaloi në Parc des Princes në formë huazimi, por skuadra ka të drejtën ekskluzive për ta blerë në fund të edicionit.

Ndërsa sa i përket transferimit tek Real Madrid, Mbappe ka thënë se veç minutave në lojë, faktor tjetër ishte dëshira për të mbetur në Francë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/mbappe-tregon-pse-sshkoi-tek-real/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala