Mattis: Do t’i shkatërrojmë pjesëtarët e ISIS-it

Autori:Gazeta Fjala

unnamed-20-1-780x439

Ministri amerikan i Mbrojtjes, James Mattis deklaroi të premten se koalicioni me në krye SHBA ka rrethuar pjesëtarët e Shtetit Islam në çerdhet e tyre dhe se në mënyrë taktike po përgatiten për fillimin e kampanjës ushtarake në të cilën dëshirojnë që t’i shkatërrojnë, transmeton Reuters.

Agjencia shkruan se përveç Mathis, nga Pentagoni është prononcuar edhe shefi i shtabit të përbashkët, gjenerali Joseph Danford, i cili ka thënë se goditjet e kësaj jave ndaj pjesëtarëve, të cilët i mbështet qeveria siriane, ishin “masë e mbrojtjes së fuqisë”.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/mattis-do-ti-shkaterrojme-pjesetaret-e-isis-it/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala