Madridi jep Varane për Courtois

Autori:Gazeta Fjala

varane

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, është gati që ta ofrojë Raphael Varane si pjesë e shkëmbimit me portierin e Chelsea-s, Thibaut Courtois, pohon Don Balon.

Perez dëshiron që të nënshkruajë me një portier të ri gjatë verës, dhe ndjen se Courtois është më lehtë i transferueshëm se sa David de Gea i Manchester United-it.

Përpos mbretërve, edhe Paris Saint-Germain është i interesuar në Courtois, por Perez shpreson që ta përfshijë Varane në secilën marrëveshje që do ta ndihmonte Realin ta fitonte garën për nënshkrimin me belgun.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/madridi-jep-varane-per-courtois/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala