Madrid zemëron Ronaldon – i ofron pagë marramendëse Neymar-it

Autori:Gazeta Fjala

neymar

Real Madrid janë gati që ta bëjnë lojtarin më të paguar të klubit Neymar-in nëse ai pranon të vije nga Paris Saint-Germain, shkruan Don Balon.

Los Blancos duan ta paguajnë Neymarin mbi 50 milionë euro për sezon.

Por, kjo pagë për brazilianin do të zemëronte yllin aktual të skuadrës Cristiano Ronaldon, i cili fiton afër 30 milionë euro për sezon.

Ronaldo ka kërkuar kontratë të re, por ende nuk e ka nënshkruar atë me Realin.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/madrid-zemeron-ronaldon-i-ofron-page-marramendese-neymar-it/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala