Luis thumbon Ronaldon: Nuk ka bërë asgjë për ta fituar Topin e Artë

Autori:Gazeta Fjala

ronaldo2

Mbrojtësi i Atletico Madridit, Felipe Luis beson se Cristiano Ronaldo nuk e meriton Topin e Artë

Braziliani tha se Ronaldo nuk ka bërë asgjë deri në dy muajt e fundit, pavarësisht se në fund shënoi golat vendimtar dhe ndihmoi Real Madridin të fitonte Ligën e Kampionëve dhe La Ligan.

“Topi i Artë është çështje subjektive. Cristiano nuk ka bërë asgjë deri në dy muajt e fundit”, tha Felipe Luis për Panenka.

Ai po ashtu foli edhe për Leo Messin, për të cilin tha se nuk i është ankuar kurrë dhe insistoi se kurrë nuk ia ka kërkuar fanellën e as që do ta bëjë ndonjëherë, shkruan albeu.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/luis-thumbon-ronaldon-nuk-ka-bere-asgje-per-ta-fituar-topin-e-arte/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala