Liverpool fiton gjyqin ndaj NB, Nike sponsor i ri

Autori:Gazeta Fjala

unnamed-2-21

Liverpool ka fituar përballjen ligjore me sponsorin aktual të fanelave, New Balance (NB), duke i hapur rrugë zyrtarizimit të marrëveshjes me Nike.

Kontrata mes Liverpool dhe NB skadon në fund të këtij sezoni, por në të ka pasur një klauzolë, sipas të cilës, nëse NB barazon ofertën më të mirë që merr klubi për marrëveshje të re, kompanisë do të mund t’i vazhdohej kontrata.

NB nuk ka arritur të barazojë ofertën e gjigantit Nike, që pritet të jetë prodhuesi i ri i fanelave të kampionit aktual të Europës.

unnamed-1-26

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/liverpool-fiton-gjyqin-ndaj-nb-nike-sponsor-i-ri/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala