Lista me 24 ekipet e kualifikuara në “Botërorin 2018”

Autori:Gazeta Fjala

111-9-650x358

Deri tani janë 24 skuadra që kanë siguruar kualifikimin për në botëror, ndërsa mbeten për t’u përcaktuar edhe 8 të tjera.

Më poshtë mund t’i shihni emrat e skuadrave që kanë siguruar pjesëmarrjen në “Botërorin 2018”.

8 ekipe të tjera janë në pritje.

24 teams have so far booked their tickets to World Cup 2018. 8 more to go: 4 from Europe, 2 from Africa plus either Australia/Honduras & New Zealand/Peru.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/lista-me-24-ekipet-e-kualifikuara-ne-boterorin-2018/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala