Lindin binjakët e parë për vitin 2018 në Kosovë

Autori:Gazeta Fjala

gjinekologji-qkuk-1500987918-4784604_1514987105-5743254

Në ditën e dytë të vitit 2018, në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK kanë lindur fëmijët e tyre 22 nëna.
Dy prej tyre kanë sjellë në jetë fëmijë binjakë, shkruan Gazeta Shneta.

Numri total i bebeve të shënuar në raportin e Klinikës është 24.

Gjatë ditës së djeshme ka ndodhur një statistikë e rrallë, ku numri sipas gjinisë është i barabartë. Janë 12 djem dhe 12 vajza të lindur në Gjinekologji.

Me operacion cezarian kanë kryer lindjen 6 nëna, ndërsa po aq janë bërë nëna për herë të parë.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/lindin-binjaket-e-pare-per-vitin-2018-ne-kosove/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala