Ligji për investime strategjike s’e zgjidh problemin (video)

Autori:Gazeta Fjala

invest

Në Kosovë, ditë më parë është miratuar ligji për investime strategjike, me të cilën synohet të rriten investimet e huaja që kanë rëndësi thelbësore për rimëkëmbjen ekonomike të Kosovës.

Për njohësit e çështjeve ekonomike, ligji ka qenë i domosdoshëm, por sipas tyre kjo nuk e zgjidh edhe problemin kryesor që ka Kosova në këtë fushë siç janë sundimi i ligjit dhe shkalla e lartë e korrupsionit të cilat janë duke e penguar nxitjen e investimeve të huaja në vend, raporton VoA.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/ligji-per-investime-strategjike-se-zgjidh-problemin-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala