Lewandowski: Nuk më intereson Topi i Artë

Autori:Gazeta Fjala

lewandowski_1507879185-1720709

Robet Lewandowski thotë se nuk i intereson Topi i Artë

Sulmuesi i Bayern Munichut, Robet Lewandowski është në mesin e 30 të kandidatëve për Topin e Artë. Por, polaku ka thënë se nuk i intereson aspak ky trofe.

“Suksesi në Bayern është më i rëndësishëm, sidomos në Ligën e Kampionëve. Nëse arrijmë në finalen e Ligës së Kampionëve dhe fitojmë Bundesligën, mund të flasim përsëri, por Topi i Artë kurrë nuk është fokusi im”, ka deklaruar ai.

Ish sulmuesi i Borussia Dortmund është frustruar se di bëhet përzgjedhja e kandidatëve për Topin e Artë. “Nuk e di pse disa lojtarë kanë vendin e 50, 5 ose 25”, ka theksuar polaku.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/lewandowski-nuk-me-intereson-topi-i-arte/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala