Letra prekëse e kandidates për studente të mjekësisë, thotë se e vetmja shpresë i ka mbetur ikja nga Kosova

Autori:Gazeta Fjala

Universiteti_i_Prishtines_2014-852x460

Gresa Berisha një kandidate për studente në Fakultetin e Mjekësisë përmes një letre të publikuar në llogarinë e saj në Facebook ka shfaqur dëshpërimin për mospranimin në këtë fakultet.

Ajo ka përmendur zhgënjimin që i kanë shkaktuar institucionet kosovare kur premtuan për rritjen e numrit të studentëve në këtë njësi akademike.

 <iframe src=”https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fgressa.berisha.79%2Fposts%2F1096470933882063&width=500″ width=”500″ height=”271″ style=”border:none;overflow:hidden” scrolling=”no” frameborder=”0″ allowTransparency=”true” allow=”encrypted-media”></iframe>

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/letra-prekese-e-kandidates-per-studente-te-mjekesise-thote-se-e-vetmja-shprese-i-ka-mbetur-ikja-nga-kosova/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala