Lëngu që ju ndihmon me infeksionet e traktit urinar

Autori:Gazeta Fjala

lemon-Blueberry

Infeksionet e traktit urinar janë të zakonshme dhe ndodhin tek të gjitha moshat, madje shpesh herë mund të jenë shumë problematike e të mundimshme.

Nuk ka njeri që nuk është përballur të paktën një herë në jetë me infeksione të ngjashme.

Por në vend se të shkoni nga mjeku në mjek e të harxhoni para të majme nëpër barna, fatmirësisht ekziston një recetë natyrale për këtë problem.

Madje këtë lëng mund ta përgatisni në shtëpi, është natyral dhe mbi të gjitha nuk ka asnjë efekt anësor, pos që ndihmon që të tejkaloni më lehtë këtë problem të bezdisshëm shëndetësor.

Përbërësit:

Gjysmë limoni të qëruar

Gjysmë filxhani boronica të kuqe

1 filxhan e gjysmë boronica

2 filxhanë me shalqi, pa fara

Si ta përgatisni këtë lëng?

Në fillim duhet të pastroni mirë të gjithë përbërësit. Më pas largoni farat nga shalqiri dhe limoni.

Vendosni të gjithë përbërësit në mikser (blender) derisa të krijoni një lëng.

Pasi të përgatitet ky lëng i freskët, konsumojeni menjëherë. Në fakt, këtë lëng duhet ta konsumoni tri herë në ditë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/lengu-qe-ju-ndihmon-me-infeksionet-e-traktit-urinar/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala