LDK përjashton çfarëdo koalicioni me PDK-në

Autori:Gazeta Fjala

ldk
Anëtari i Kryesisë së LDK-ja, ministri në detyrë, Skënder Hyseni pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë së LDK-së, ka thënë se kanë diskutuar për zgjedhjet e 11 qershorit.
Sipas tij, aktualisht nuk mund të vendoset për koalicion parazgjedhor, dhe se ata janë duke i bërë të gjitha përgatitjet për zgjedhje, raporton lajmi.net.

Hyseni tutje ka thënë se PDK-ja është kundërshtari politik i LDK-së dhe se me këtë subjekt politik përjashtohet çfarëdo lloj koalicioni.

Aktualisht në selinë e LDK-së janë kryetarët e degëve të kësaj partie.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/ldk-perjashtohet-cfaredo-koalicioni-me-pdk-ne/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala