Lamtumirë Milan, Bonucci gati të transferohet te gjiganti i La Ligas

Autori:Gazeta Fjala

auto_fksdksdfkssksdfksdf-650x3581517088739

Nuk ka mbushur ende një sezon tek Milani, por aventura e tij me kuqezinjtë mund të mbyllet këto ditët e fundit të merkatos dimërore.

Sipas asaj që raporton “Don Balon”, nga Spanja Florentino Perez ka shpërfillur këshillën e Zinedine Zidane se nuk ka nevojë për përforcime të tjera këtë janar, është duke u përgatitur për t’i shkëputur Milanit Leonardo Bonucci-n.

Të njëjtat burime thonë se Perez është i gatshëm që të tejkalojë joshë “Kuqezinjtë” me një ofertë të majme, e po e tillë do të jetë edhe për mbrojtësin.

Ndërkohë, për Bonucci-n interesimi i Chelsea-t të Antonio Conte-s është i vazhdueshëm, megjithëse vetë Milani ka këmbëngulur disa herë se nuk ka asnjë synim që ta shesë kapitenin në këtë merkato.

/SYRI.net/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/lamtumire-milan-bonucci-gati-te-transferohet-te-gjiganti-i-la-ligas/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala