LAJMI I FUNDIT: Fisnik Ismaili largohet nga politika

Autori:Gazeta Fjala

fisnik1-637x460

Fisnik Ismaili, kandidati për deputet nga radhët e koalicionit AAK-PSD është larguar nga politika.

Ismaili, shkurtimisht i ka thënë “Gazeta Blic” se nuk do të jetë më pjesë e politikës dhe e asnjë subjekti politik.

“Unë nuk merrem më me politikë. Nuk do jem më në asnjë subjekt, asnjëherë“ ka thënë Ismaili.

Ai ditët e fundit e ka paralajmëruar largimin e tij nga politika më anë të shkrimeve në rrjetin e tij social. I ashpër ka qenë edhe me ish-bashkëpartiakun e tij Sali Zyba i cili kër cën oi kryetarin e Prishtinës Shpend Ahmeti.

“I tillë është ky stoka e gjall ë, Salih Zyba. Ky stokë që ka marrë vota në 2014 në Lëvizje, qaq sa unë mora sivjet në koalicionin e përçudët, tuj ba fushatë me mace edhe çorape me vija: boll sa me e këqyre Kuvendin në televizor. Në 2017 me çyyyyy kë të zorit hini. Paramendoje, ky atëherë ka qenë edhe kryeinspektor i Prishtinës, kur Shpendi ndalojke ndërtime ile gale, edhe ish njifarë ylli, e unë sot, një tradh tar i po shtër e i ndëshkuar nga elektorati” shkruan Ismaili në rrjetin social Facebook.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/lajmi-i-fundit-fisnik-ismaili-largohet-nga-politika/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala