Ky vend pushtohet nga bora (pamje)

Autori:Gazeta Fjala

9-22 (1)

Dimri duket se nuk ka ndërmend të largohet kollaj këtë vit, duke vijuar me reshje të dendura dëbore në shumë zona të Europës, kryesisht në ato veriore.

Një ndër to është thuajse i gjithë ishulli britanik, që thuajse është zbardhur i tërë nga reshjet e borës.

Ndërsa pritet që temperaturat të fillojnë rritjen, një stuhi bore ka goditur Anglinë qendrore dhe Uellsin, ndërsa disa pjesë të Skocisë dhe Irlandës Veriore po përballen me ngricat.

Autoritetet u kanë bërë thirrje qytetarëve, kryesisht atyre që lëvizin me makinë, që të bëjnë kujdes pasi ngricat në rrugë mund të jenë me të vërtetë të rrezikshme.

cheap prozac Female Cialis online

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/ky-vend-pushtohet-nga-bora-pamje/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala