Ky është italiani më i ri që ka shënuar 10 gola në garat ndërkombëtare

Autori:Zekirja Shabani

47271084_2206554862893553_2556304216058494976_n-852x460

Sulmuesi 20 vjeçar i Milanit, Patrick Cutrone me dy golat që shënoi mbrëmë përball skuadrës së Dudelanges, është bërë italiani më i ri cili ka arritur të shënoj 10 gola në garat ndërkombëtare.

Cutrone la pas vetës emra të mëdhenj të futbollit italian siç janë ai i Roberto Battega, Alessandro Del Piero, Pierino Prati e Sandro Mazzola.
Ai këtë rekord e arriti në moshën 20 vjeçare.

Cutrone në këtë sezon në Evropa Ligë, ka shënuar 4 gola, në 4 ndeshje me vetëm 5 gjuajtje në portë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/ky-eshte-italiani-me-i-ri-qe-ka-shenuar-10-gola-ne-garat-nderkombetare/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala