Kurdët marrin përgjegjësinë e sulmit në Stamboll

Autori:Gazeta Fjala

stamboll

Përgjegjësinë për sulmin e mbrëmshëm në Stamboll e ka marrë grupi militant kurd TAK, raporton Reuters.

Si pasojë e sulmit humbën jetën 38 persona dhe u lënduan 155 të tjerë. Shumica e viktimave janë policë. TAK është degë e Partisë së Punëtorëve Kurd (PKK) dhe përgjegjësinë e mori nëpërmes një njoftimi në faqen e tyre.

Sulmi ndodhi mbrëmë rrth orës 20:00 në qendër të Stamboll, pranë stadiumit të futbollit të klubit, Beshiktash.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/kurdet-marrin-pergjegjesine-e-sulmit-ne-stamboll-2/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala