Kur do të formohet qeveria sipas Armend Mujës

Autori:Gazeta Fjala

Screenshot_16-45-800x450

Armend Muja, analist politik, tregon se kur do të formohet qeveria e re.

Sipas tij gjasat janë të mëdha që qeveria të formohet në muajin dhjetor.

“Gjërat e vështira e përcaktojnë kahjen, nuk është e pazakontë, nuk mund të konstituohet paralamenti pa certifikimin e rezultateve, por shoh se qeveria mund të formohet me 20-25 dhjetor”, ka thënë Muja në Debat Plus.

Sipas tij koalicioni në mes të Vetëvendosjes dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës është në nivel si teknik ashtu edhe në finalizim./Gazeta inFokus/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/kur-do-te-formohet-qeveria-sipas-armend-mujes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala