Kujdes! Klori në ujë ju shëndosh

Autori:Gazeta Fjala

klori

Sipas një studimi të fundit nga Universiteti i Miçiganit thuhet se pirja e ujit me klor mund të heqë jodin nga gjendra tiroide, minerali thelbësor që ndihmon në mirë-funksionimin e tiroides.

Sipas studimit thuhet se klori përveç çrregullimit të gjendres tiroide, çon në çekuilibër hormonal dhe në ngadalësim të metabolizmit, gjë e cila çon në shtim në peshë.

Praktikisht është e pamundur që të largohet klori nga mjedisi, por ju mund ta zgjidhni dhe filtroni ujin që pini./albeu.com

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/kujdes-klori-ne-uje-ju-shendosh/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala