Kosova me fanellë special ndaj Republikës Çeke

Autori:Gazeta Fjala

21_8490

Kosova do të luaj dy ndeshje tejet të rëndësishme në muajin nëntor.

Fillimisht Dardanët do të udhëtojnë për në Çeki për tu ndeshur me kombëtaren çeke, që pritet të jetë një ndeshje finale për Kosovën, në rrugën e saj për një kualifikim për në Evropian.

Ndërsa tri ditë më vonë, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, Kosova do ta presë kombëtaren angleze.

Kompania që merret me dizajnimin e fanellave të Kosovës, sot ka prezantuar fanellën special të cilët dardanët do ta bartin në ndeshjen ndaj Çekisë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/kosova-me-fanelle-special-ndaj-republikes-ceke/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala