Kosova i shmanget krizës energjetike

Autori:Gazeta Fjala

kek

Kosova i shmanget krizës energjetike, pasi që Qeveria në detyrë ka miratuar propozimin e Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor (MMPH), për shpronësimin e pronave në Hade e Shipitullë për nevojat e KEK-ut.

Kryeministri në largim, Isa Mustafa, ka thënë se pas këtij miratimi, janë krijuar kushte që të shmanget kriza energjetike. Shpronësimi i këtyre pronave do t’ia mundësojë KEK-ut që të vazhdojë punën, në atë që njihet si zona e mihjes së re.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/kosova-i-shmanget-krizes-energjetike/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala