Kosova fiton dhe siguron kualifikimet për Euro 2019

Autori:Gazeta Fjala

kosova_1507557967-5416383

Ekipi i U-19 i Kombëtare së Kosovës ka siguruar kualifikimet për Euro 2019, pas fitores ndaj Lituaniësë, e dyta në tre ndeshje.

Leotrim Kryeziu ka shkëlqyer përsëri duke shënuar dy gola, ndërsa një tjetër e ka shënuar Limani.

Kosova kështu përfundon në vendin e dytë në grupin e 6 më 6 pikë, tri më pak se sa Austria në vendin e dytë.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/kosova-fiton-dhe-siguron-kualifikimet-per-euro-2019/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala