Komentatori çmendet pas golit të parë të Leo Messit

Autori:Gazeta Fjala

Screenshot_1-125-600x360

Lionel Messi na ka mahnitur edhe njëherë me golin e parë të mrekullueshëm ndaj Manchester United në ndeshjen e kthimit të çerekfinales së Champions League.

Pas 16’ minutave lojë, Messi ka dribluar Ashley Young dhe Fred përpara se të lëshojë një goditje tipike të pakapshme për David De Gea.

Të gjithë e shijuam, por mbase askush më shumë se ky komentator spanjoll. Ai çohet nga karrigia dhe për shumë sekonda bërtet “Gooool” në mikrofon me një pasion të madh.

Edhe reagimi i Gary Lineker ishte kryevepër:

Football on BT Sport

@btsportfootball

“A game between men and boys…”

“And possibly a football God.”

With the expectant eyes of the world watching, Lionel Messi once again put on a mesmerising show 🙌 puts you in the best seat in the house!

Embedded video

Football on BT Sport

@btsportfootball

Absolutely love @GaryLineker‘s reaction to Messi’s brilliance 😍 pic.twitter.com/zJg4pJk6e8

Embedded video

79 people are talking about this

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/komentatori-cmendet-pas-golit-te-pare-te-leo-messit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala