Kinezët japin 84 milionë për Bale

Autori:Gazeta Fjala

bale-2

Klubi kinez, Guangzhou Evergrande, ka bërë një ofertë masive prej 84 milionë funtesh për yllin e Real Madridit, Gareth Bale, sipas Don Balon.

28 vjeçari thuhet se nuk është i interesuar që të transferohet në Kinë, por mund të joshet që të rikthehet në Premier Ligë.

Për më tepër, Chelsea, Manchester United dhe Tottenham raportohet se kanë kontaktuar me Madridin, për një transferim te Bale.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/kinezet-japin-84-milione-per-bale/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala