Këto janë tri skuadrat që kanë arritur më së shumti fitore në vjeshtë

Autori:Zekirja Shabani

47378776_10157554650713538_74748906444947456_n-852x460

Java që lamë shënoi fundin e e stinorit vjeshtor në Superligën e Kosovës në futboll, shkruan Gazeta inFokus.

Pas 17 xhirove të zhvilluara, Prishtina dhe Feronikeli, kanë shënuar më së shumti fitore.

Ekipi nga kryeqyteti që e mbyll stinorin në vendin e parë, arriti 12 fitore, aq sa kishte edhe Feronikeli.

Vendin e tretë sa u përket fitore, e mban Llapi që shënoi 11 triumfe./Gazeta inFokus/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/keto-jane-tri-skuadrat-qe-kane-arritur-me-se-shumti-fitore-ne-vjeshte/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala