Këto gjëra përmirësojnë trurin tuaj

Autori:Gazeta Fjala

preview-17335460-650x341-98-1511889636

A keni ëndërruar ndonjëherë të jeni super-qenie: më të shëndetshëm, më pozitivë, më të zgjuar?

Tani ka një lajm të mirë – më poshtë janë disa këshilla të vlefshme që përmirësojnë trurin tuaj.

Mendoni pozitivisht – lëreni anash gjërat e këqija.

Jeni mirënjohës për ato që keni

Shprehni në fjalë ndjenjat e këqija

Rrethohuni me njerëz

Përqafoni dikë

Mos bëni shumë gjëra në të njëjtën kohë

Dëgjoni muzikën e duhur

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/keto-gjera-permiresojne-trurin-tuaj/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala