Kështu ndikon mjalti në imunitet

Autori:Zekirja Shabani

auto_mjalti-12-e14904862542731490509021-850x460 (1)

Keni dëgjuar për shumë të mira nga konsumimi i mjalit, mirëpo kësaj radhe do të ndalemi te ndikimi pozitiv i tij në imunitet.

Antioksidantët e mjaltit parandalojnë sëmundjet e zemrës dhe forcojnë imunitetin. Nëse pini një lugë çaji me mjaltë në mbrëmje do të jeni plot energji dhe do të mbroni rrugët e frymëmarrjes nga infeksioni.

Një lugë me mjaltë ju ndihmon edhe kundër kollës dhe mbron shëndetin e organizmit.

Mjalti preferohet që të mos merret me sasi të mëdha, sepse mund të rëndojë organizimin tuaj.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/keshtu-ndikon-mjalti-ne-imunitet/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala