Kështu flet anglisht Ramush Haradinaj (Video)

Autori:Gazeta Fjala

ramush-1-650x358

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë një konference për media të mbajtur sot, ofendoi rëndë gazetarët lidhu me njohjen e gjuhës angleze. Ai u rekomandoi atyre që të shkojnë në shkollë dhe ta mësojnë gjuhën pasi, sipas tij, nuk po i lexojnë saktë deklaratat e ndërkombëtarëve.

Por si e flet vet Haradinaj gjuhën angleze?

Gazeta Fjala ka siguruar një video të një ligjëratë në gjuhën angleze që Haradinaj ka mbajtur në Universitetin Amerikan të Kosovës.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/keshtu-flet-anglisht-ramush-hardinaj-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala