Këshilla për ciklin menstrual

Autori:Zekirja Shabani

unnamed-94 (1)

Për shumë vajza dhe gra koha e menstruacioneve është ndër më të padëshiruarat e muajit.

Ka shumë rëndësi që gjatë kësaj kohe të tregoni kujdesin e duhur ndaj trupit tuaj, në mënyrë që mirëqenia dhe shëndeti të jenë në gjendje të mirë.

Më poshtë disa këshilla që ta kaloni sa më lehtë këtë periudhë, përcjell KosovaPress.

Pini ujë dhe qëndroni të hidratuar,

Shmangni kafenë,

Bëni ushtrime të lehta fizike,

Gjithmonë përmbajuni këshillave të mjekut,

Nuk preferohet marrja e ilaçeve që nuk u është përshkruar nga mjeku.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: http://gazetafjala.com/keshilla-per-ciklin-menstrual/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala